Powered by WP Bannerize

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ بهمن ۹۲ ساعت ۱۱:۰۰
نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و لباسهای سنتی زنان فارس در اتاق شیرازبرگزار می شود
نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و لباسهای سنتی زنان فارس در اتاق شیرازبرگزار می شود
زنان پرس: رئیس شورای زنان بازرگان اتاق بازرگانی شیراز از برگزاری اولین نمایشگاه صنایع دستی و لباسهای سنتی زنان فارس از تاریخ 28 بهمن جاری لغایت دوم اسفند در اتاق بازرگانی شیراز خبر داد.

یلدا راهدار در این خصوص گفت: شورای زنان بازرگان اتاق بازرگانی شیراز با همکاری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، صندوق توسعه صادرات و اتحادیه تولید کنندگان فرش دست بافت اقدام به برگزاری اولین نمایشگاه از دست آوردهای بانوان هنرمند فارس به صورت تخصصی کرده است.

وی افزود: این نمایشگاه با توجه به نیاز استان و توانمندی های شناخته شده بانوان برگزار شده و در آن توانمندی های زنان بازرگان به سایر فعالین اقتصادی استان نشان داده خواهد شد.

 

رئیس شورای زنان بازرگان اتاق بازرگانی شیراز با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های زنان فارس در سال گذشته در اتاق شیراز گفت: در نمایشگاه گذشته مجموعه ای از فعالین شاخص در حوزه های صنایع دستی، صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات در نمایشگاه شرکت کرده بودند که با توجه به پیشنهادات وتقاضاهای متعدد برآن شدیم که نمایشگاه سال جاری را به صورت تخصصی برگزار کنیم.

 

راهدار از افزایش سطح نمایشگاه صنایع  دستی بانوان در سال جاری خبر داد و گفت: برای برگزاری این نمایشگاه هیئت داوری آثار داوطلبان شرکت در نمایشگاه را  مورد ارزیابی قرار داده و اجازه شرکت افراد واجد شرایط را صادر کرده است.

 

وی ادامه داد: از ۱۰۰ نفر کاندیدای شرکت در نمایشگاه هیئت  داوران آثار۴۰ بانوی هنرمند را تایید و اجازه نمایش محصولات صنایع دستی انها را در نمایشگاه مذکور داده است.

 

به گفته راهدار محصولات صنایع دستی عرضه شده دراین  نمایشگاه از حیث کیفیت و تنوع دارای شرایط خوبی بوده و بازدید کنندگان می توانند اجناس مورد نظر خود را از این نمایشگاه خریداری کنند.

 

رئیس شورای زنان بازرگان اتاق بازرگانی شیرازعنوان کرد: نمایندگان شوراهای زنان بازرگان از شهرهای تهران، کرج، کاشان، گیلان و تبریز به دعوت اتاق بازرگانی شیراز از نمایشگاه صنایع دستی بانوان فارس بازدید خواهند کرد.

 

راهدار عنوان کرد: در پیش بینی های به عمل آمده احساس می شد که تعداد زنان هنرمند متقاضی در نمایشگاه بسیار بیشتر از این باشد اما متأسفانه بسیاری از زنان ما هر چند ممکن است کارهای صنایع دستی را در منزل انجام دهند، اما به دلیل فعالیت های ساماندهی نشده قادر به ارائه محصولات خود نیستند.

 

وی با اشاره به اینکه با شرایط موجود طبیعی است که کشور چین بازارهای صنایع  دستی ما را تسخیر کرده باشد، گفت: بعضی از زنانی که کارهای صنایع دستی را انجام می دهند علاوه بر اینکه بصورت ساماندهی نشده فعالیت می کنند، راه ورود به بازار را بلد نبوده و یا سرمایه اولیه برای تولید محصولات مورد نظر خود را ندارند.

 

رئیس شورای زنان بازرگان اتاق بازرگانی شیراز با انتقاد از اینکه متأسفانه روز به روز صنایع دستی ما ضعیف و ضعیف تر می شود، گفت: در زمانی که فراخوان شرکت زنان هنرمند در نمایشگاه صنایع دستی بانوان فارس داده شد مشخص شد که بسیاری از زنان به اسم صنایع دستی در خانه کارهایی انجام می دهند اما این کارها قابلیت عرضه ندارند.

 

راهدار ادامه داد: قشر جوان جامعه از صنایع دستی قدیمی فاصله گرفته اند و به جرأت می توان گفت: که با شرایط موجود آینده خوبی پیش روی صنایع دستی استان فارس نیست.

 

وی عنوان کرد: برخی از صنایع دستی مانند انواع گل های مصنوعی وانواع بدلی جات در حال حاضر به خاطر نوع تغییر در زندگی مردم و توریست ها صنایع دستی محسوب می شوند.

 

راهدار به عرضه لباس های سنتی در نمایشگاه تخصصی صنایع دستی زنان فارس اشاره کرد و گفت: لباس های سنتی برخی از شهرستان های استان فارس که جزء سنت و ریشه مردم این استان است در این نمایشگاه به گونه ای متنوع و همراه با نوآوری که نسل جدید نیز آنها را بپذیرند عرضه خواهد شد.

 

به گفته راهدار نمایشگاه تخصصی بعدی زنان بازرگان فارس، نمایشگاه صنعت و معدن خواهد بود که در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

 

وی در بخشی دیگری از سخنان خود از برگزاری سمینار آموزشی بررسی نقش زنان در توسعه اقتصادی با حضور اساتید دانشگاه زنان بازرگان و کارآفرین در ۲۸ بهمن و همزمان با روز افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی زنان فارس در اتاق شیراز خبر داد وگفت: این سمینار رایگان بوده و کلیه افرادی که تمایل به شرکت در این سمینار داشته باشند می توانند با هماهنگی اتاق بازرگانی در این سمینار شرکت کنند.

منبع: مهر

نظرات

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

اخبار
خانه آرشیو چندرسانه‌ای فضای مجازی پیشخوان پرونده یادداشت تبلیغات درباره ما تماس با ما