Powered by WP Bannerize

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ آبان ۹۱ ساعت ۰۲:۳۰
برگزاری مراسم بزرگداشت شهیده فهیمه سیاری در آذرماه
برگزاری مراسم بزرگداشت شهیده فهیمه سیاری در آذرماه
حجت‌الاسلام عقیلی با اشاره به انتشار کتاب، طراحی سایت و انتشار زندگی نامه «شهیده فهمیه سیاری» بیان کرد: مراسم بزرگداشت این بانوی طلبه بسیجی، دوازده آذرماه در اقصی نقاط کشور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عقیلی با اشاره به انتشار کتاب، طراحی سایت و انتشار زندگی نامه «شهیده فهمیه سیاری» بیان کرد: مراسم بزرگداشت این بانوی طلبه بسیجی، دوازده آذرماه در اقصی نقاط کشور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یحیی عقیلی، رئیس ستاد کنگره شهدا و ایثارگران روحانی کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)، گفت: هر ساله مراسم یادبود شهدای روحانی با رویکرد فرهنگی در کشور برگزار می‌شود؛ امسال شهید سال حوزه، از قشر بسیج طلاب معرفی شده است؛ هر یک از این اقشار حوزوی هر ساله یکی از شهدایی که در این زمینه فعال بودند را برای برگزاری همایش، معرفی می‌‎کنند و امسال نیز به مناسبت سالگرد شهادت بانوی طلبه بسیجی، شهیده فهمیه سیاری همایش ویژه‎ای برگزار می‌‎شود.

رئیس ستاد کنگره شهدا و ایثارگران روحانی کشور، عنوان کرد: این شهیده، متولد تهران بود، تا مقطع ابتدایی و راهنمایی در تهران زندگی کرد و بعد به خاطر شرایط شغلی پدر به زنجان رفت و در رشته ریاضی فیزیک به تحصیل مشغول شد.

وی ادامه داد: این شهیده در شکل‌گیری مبارزات انقلابی نقش فعالی داشت و فعالیت سیاسی و فرهنگی وی در مساجد استان زنجان زبانزد است؛ وی را پرچمدار نهضت زنان انقلابی در زنجان می‌‎دانند و عنوان می‌‎کنند که پرچمداری مبارزات سیاسی و راهپیمایی‎های زنان در زنجان که از این استان به استان‎های دیگر نیز کشیده شد، با ساماندهی این شهید آغاز شد.

عقیلی تصریح کرد: وی با توجه به علاقه به مسایل دینی در کلاس‎های معرفتی آیت‌الله مشکینی در زنجان شرکت می‌کرد و به دلیل علاقه وافر به فهم دین، به خانواده‌اش توصیه شد که شهیده سیاری را برای طلبه شدن تشویق کنند که همین تشویق این عالم بزرگ باعث شد که وی به همراه هشت نفر از بانوانی که در کلاس‎های معرفتی شرکت می‌‎کردند در سال ۵۷ برای تحصیل در حوزه علمیه به قم آمدند.

وی ادامه داد: این بانوی طلبه در قم در مکتب توحید که تحت نظر آیت‌الله قدوسی فعالیت می‌‎کرد، طی دوتا سه سال به تحصیل دروس حوزوی مشغول شد؛ در همین حین یکی از مبلغین از کردستان برای حضور این بانوان در عرصه تبلیغی و فرهنگی در منطقه کردستان اعلام نیاز می‌‎کند و پس از درخواست ستاد اعزام آن استان، شهیده سیاری به منطقه اعزام می‌‎شود که در یکی از برنامه‎های فرهنگی، وی در کمین ضد انقلاب گرفتار شده و توسط گروهک‎های ضد انقلاب بین سقز و بانه ترور می‌شود.

رئیس ستاد کنگره شهدا و ایثارگران روحانی کشور، اظهار کرد: برنامه بزرگداشت این شهیده طلبه به مناسبت سالگرد شهادت او در دوازده آذرماه در اقصی نقاط کشور برگزار می‌‎شود؛ نکته جالب در مورد این شهید این است که تولد و شهادت وی در ماه محرم واقع شده است و امسال نیز یادواره ایشان در این ماه برگزار می‌‎شود.

وی ادامه داد: برگزاری برنامه‎های فرهنگی در مراکز بسیج طلاب استان‎های حوزه کشور، و تولید و ارایه محصولات فرهنگی از جمله مستند نمایشی از زندگی‎نامه شهید، انتشار یک کتاب داستان از زندگی وی تحت عنوان فهیمه، طراحی سایت اینترنتی معرفی این شهیده و همچنین انتشار فراخوان آثار فرهنگی ویژه این شهید به مراکز حوزوی، از جمله فعالیت‎های ستاد ویژه بزرگداشت شهیده سیاری است؛ از برگزیدگان آثار فرهنگی و مقالات، در اسفندماه سال جاری در جشنواره‎ای که به همین عنوان برگزار می‌‎شود، تجلیل می‌‎شود.

عقیلی تصریح کرد: از دیگر برنامه‎هایی که ویژه این شهیده برگزار می‌‎شود می‌‎توان به برگزاری مسابقه نامه‎ای به شهیده سیاری ویژه دانش آموزان دختر، اشاره کرد.

منبع: ایکنا

نظرات

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

اخبار
خانه آرشیو چندرسانه‌ای فضای مجازی پیشخوان پرونده یادداشت تبلیغات درباره ما تماس با ما