Powered by WP Bannerize

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۱ آبان ۹۱ ساعت ۰۹:۰۰
دومین رمان الهام فلاح که به دغدغه‌های زنان جامعه امروزی می‌پردازد، به زیر چاپ رفت
دومین رمان الهام فلاح که به دغدغه‌های زنان جامعه امروزی می‌پردازد، به زیر چاپ رفت
«سامار» دومین رمان الهام فلاح مراحل انتشار را طی می‌کند. به گفته فلاح، دغدغه‌های زنان در جامعه امروزی و مشکلات این قشر در نسبت با کاستی‌های فرهنگی جامعه از محورهای این اثر داستانی به شمار می‌آیند.-

فلاح درباره دومین رمان خود گفت: «سامار» به معنای میوه درخت زبان گنجشک است. موضوع این رمان نیز همانند اثر قبلی‌ام درباره زنان است و قهرمان اصلی این داستان نیز یک زن است.

وی توضیح داد: در این داستان به زن و مشکلات او در ارتباط با مردان و همسرانشان پرداخته‌ام. موضوع اصلی این داستان درباره نابارور بودن یک زن است. در این داستان سعی داشتم در فضایی متفاوت به این مساله بپردازم تا دچار کلیشه‌های رایج  نشوم و طرح موضوعات تکراری نباشند.

این نویسنده درباره زمانی که صرف نگارش دومین رمانش کرده است، گفت: بیش از یک سال زمان صرف نگارش این رمان کرده‌ام و پیش از آن‌که نخستین کتابم را به ناشر بسپارم، کار نوشتن این اثر آغاز شده بود.

وی ادامه داد: در این کتاب در حقیقت دو داستان به‌طور موازی در کنار هم پیش می‌روند. یکی از داستان‌ها به شخصیت اصلی رمان و زندگی و دغدغه‌های زمان حال او اختصاص دارد و داستان دیگر به زنی متعلق به چند نسل قبل از او و در زمان ناصرالدین شاه می‌پردازد، اما وجه اشتراک این دو زن در ناتوانی آن‌ها در باروری است.

وی در پایان افزود: این رمان در ۱۸۰ صفحه مراحل اداری انتشار را از سوی نشر ققنوس طی می‌کند و احتمال دارد تا نمایشگاه کتاب سال آینده آماده چاپ شود. همچنین اکنون دو رمان دیگر نیز در دست نگارش دارم که سعی کرده‌ام از نظر ساختاری تفاوت‌هایی با این رمان و رمان قبلی‌ام داشته باشند.

الهام فلاح متولد ۱۳۶۲ است. نخستین رمان او با عنوان «زمستان با طعم آلبالو» در ۲۸۸ صفحه، شمارگان هزار و ۶۵۰ صفحه و قیمت هفت هزار و ۵۰۰ تومان، بهار امسال از سوی نشر ققنوس منتشر و راهی بازار کتاب شد.

   

 

منبع: خبرگزاری کتاب

نظرات

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

اخبار
خانه آرشیو چندرسانه‌ای فضای مجازی پیشخوان پرونده یادداشت تبلیغات درباره ما تماس با ما