Powered by WP Bannerize

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ شهریور ۹۱ ساعت ۰۲:۴۴
دختری که قذافی او را ۲۵ سال مخفی کرده بود + عکس
برخی انقلابیون لیبی مدعی اند هناء دختر خوانده معمر قذافی رهبر مقتول لیبی که قذافی مدعی بود 25 سال پیش و در شش ماهگی در حمله هوائی نیروهای آمریکایی کشته شده است هنوز زنده است.

 منابع خبری لیبی پس از سقوط مقر قذافی در باب العزیزیه طرابلس به اسنادی دست یافتند که نشان می دهد هناء قذافی هنوز زنده است.

اسناد نشان می دهند که هناء در طول این ۲۵ سال به عنوان پزشک در غرب طرابلس مشغول به کار بوده و مسئولیت های رسمی درمانی داشته است. در سال ۱۹۸۶ طی اختلافاتی با آمریکا تعداد زیادی هواپیمای آمریکایی به طرابلس و بنغازی یورش برده و بخشی از مقر قذافی موسوم به باب العزیزیه در طرابلس تخریب می شود.

در این حملات ۳۷ نفر کشته و ۱۶۰ نفر زخمی شدند، قذافی نیز در حالی که جسد دختر شیرخواره ای را به رسانه ها نشان می داد مدعی شد که دخترخوانده شیرخوارش هناء در این بمباران درگذشته است. و از آن روز هناء به عنوان یک اسطوره در لیبی مطرح شد و سازمان ها و نهادهای متعددی به نام وی نامگذاری شدند.

پس از سقوط باب العزیزیه در سال ۲۰۱۱ اسنادی بدست آمد که طی آن معارضان معمر قذافی مدعی شدند هناء هنوز زنده و احتمالا با همسر و دختر قذافی از لیبی خارج شده است. در این باره معارضان به چند دلیل اشاره می کنند: نخست) در شش ‍‍ژوئن ۱۹۹۹ خبرگزاری دولتی چین شینهوا خبر و تصویری از معمر قذافی و رهبر سابق آفریقای جنوبی نلسون ماندلا منتشر کردند. در این تصویر به جز قذافی همسرش صفیه فرکاش و تنها دخترش عائشه بر سر میز غذا در خیمه ای در باب العزیزیه دیده می شدند، در کنار ایشان دختر نوجوان ۱۴ ساله ای نیز حضور داشت که در خبر از او با نام هناء یاد شده بود. 

 

تصویر شینهوا از هناء قذافی در سال ۱۹۹۹ در دیدار ماندلا در باب العزیزیه

 

دوم: در اواخر فوریه سال ۲۰۱۱ روزنامه “فیلت آم سونتاگ” چاپ یکشنبه روزنامه “دی فیلت” آلمان طی گزارشی نام ۲۳ تن از نزدیکان قذافی که حساب های بانکی شان در سوئیس مسدود شده بود را منتشر ساخت. نفر هفتم این لیست کسی نبود جز دختر جوانی با نام هناء قذافی متولد ۱۱ نوامبر ۱۹۸۵ این در حالی است که بانک های سوئیسی برای مردگان یا کسانی که خود در شعب بانک حضور نداشته باشند حساب بانکی باز نمی کنند.

سوم: در اوایل آگوست ۲۰۱۱ انقلابیون بر اسنادی سری در زیرزمین سفارت لیبی در انگلستان دست یافتند که نشان می داد یک دندان پزشک انگلیسی در سال ۲۰۰۸ برای درمان دندان دختری با نام هناء قذافی به لیبی سفر کرده است. در این سند آمده که سفیر وقت لیبی در انگلستان عمر جلبان شخصا ترتیب انتقال دکتر استیفن هابسون به طرابلس را داده است. دیلی تلگراف پس از به دست آمدن این اسناد پس از یافتن این پزشک انگلیسی طی ایمیلی از وی خواست تا توضیحاتی در باره این سفر بدهد، اما وی به دلیل عدم برملا ساختن اسرار بیماران از اظهار نظر خودداری کرده و در نهایت اظهار داشت که “هیچ چیزی را نمی توان از عالم احتمالات دور داشت”…

اما سند دیگر، گواهی شورای فرهنگی انگلستان در غرب طرابلس می باشد که در باب العزیزیه یافت شد و طی آن گواهی شده بود که هناء قذافی در تاریخ ۱۹ ژوئیه ۲۰۰۷ دوره ۵۵ روزه زبان انگلیسی را تحت نظر مدیر دوره آموزشی زبیده شیبانی گذرانیده است.

گواهی پایان دوره زبان انگلیسی به نام هناء معمر قذافی

 

سند دیگری که انقلابیون مدعی اند نشان دهنده زنده بودن هناء است، گواهی مشارکت وی در امتحانات دانشکده پزشکی دانشگاه الفاتح طرابلس در ۳ اکتبر ۲۰۰۵ می باشد.

سند دیگر عکسی است که او را با لباس پزشکی در کنار عائشه قذافی نشان می دهد که به تصویر او در دیدار ماندلا بسیار شبیه می باشد.

همچنین اخیرا یک پاکت نامه یافت شده که بر روی آن سفیر وقت لیبی در لندن (۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵) محمد بلقاسم آرزوی سفر خوشی برای هناء معمر قذافی و همسرش در لندن کرده بود.

دو تصویری که انقلابیون مدعی اند متعلق به هناء القذافی می باشند 

منبع: پیشینه

نظرات

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

اخبار
خانه آرشیو چندرسانه‌ای فضای مجازی پیشخوان پرونده یادداشت تبلیغات درباره ما تماس با ما