Powered by WP Bannerize

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۴ مرداد ۹۱ ساعت ۱۲:۳۵
افزایش هورمون مردانه؛ عاملی برای ریزش مو در زنان
افزایش هورمون مردانه؛ عاملی برای ریزش مو در زنان
در بعضی از زنان افزایش شدید هورمون مردانه، سبب عقب‌رفتن موهای جلوی سر می‌شود و حتی گاهی ممکن است این نوع ریزش مو در زنان گسترش بیشتری نسبت به مردان پیدا کند.

فلوشیپ جراحی و لیزر پوست و مو از انگلستان و کانادا گفت: در بعضی از زنان افزایش شدید هورمون مردانه، سبب عقب‌رفتن موهای جلوی سر می‌شود و حتی گاهی ممکن است این نوع ریزش مو در زنان گسترش بیشتری نسبت به مردان پیدا کند.

 محمد علی نیلفروش‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به کتاب خود با عنوان روش‌های نوین پیوند مو در این ارتباط اظهار کرد: ریزش موی آندروژنی به نظر مردان پدیده‌ای طبیعی است و اکثر آن‌ها در میان‌سالی نیمی از مو‌هایشان را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: مردان به راحتی این کم مویی را می‌پذیرند و با آن کنار می‌آیند، اما به نظر زنان ریزش موی شدید و طاسی، پدیده‌ای غیر طبیعی است و تا حد ممکن است این مشکل خود را پنهان کنند.

متخصص پوست، مو و زیبایی تصریح کرد: ترمیم مو در مردان سبب ایجاد یک احساس بهتر می‌شود، اما در زنان علاوه بر احساس بهتر، عامل ایجاد احساس نرمال‌بودن می‌شود که بسیار خوشایند‌تر است.

وی افزود: درمان طاسی قدمت طولانی داشته و زنان و مردان از ۵ هزار سال پیش به دنبال یافتن درمانی برای ریزش موی خود بوده‌اند چون به نظر آن‌ها داشتن مو مترادف است با جوانی، زیبایی، زنده‌دلی، اطمینان و اعتماد به نفس است.

نیلفروش‌زاده تاکید کرد: برخی بیماری‌ها و دارو‌ها می‌توانند سبب ریزش مو در افراد شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به علل متفاوت ریزش مو نخستین و مهم‌ترین قدم در درمان آن، تشخیص دقیق عامل ریزش است.

متخصص پوست، مو و زیبایی اظهار کرد: در مواردی که دلیل ریزش مو بیماری، اختلال هورمونی و یا کمبود تغذیه تشخیص داده شود، باید به دنبال درمان کامل دلیل زمینه باشیم.
وی ادامه داد: امروزه انواع درمان‌های دارویی و جراحی برای ریزش مو وجود دارد و مشکل طاسی را می‌توان درمان کرد.

نیلفروش‌زاده با اشاره به این‌که درمان‌های دارویی تایید شده به وسیله FDA شامل قرص فیناستراید و محلول مینوکسیدیل است، افزود: فیناستراید (پروپشیا) در سال ۱۹۹۸ از طرف FDA به عنوان داروی موثر بر ریزش موی مردانه تایید شد.

وی گفت: بیشترین عارضه این دارو کاهش شدید میل جنسی گزارش شده و این عارضه مردان را از ادامه مصرف آن باز می‌دارد.

منبع: فارس

نظرات

 1. میلاد   ۸ مرداد ۱۳۹۱  
  Thumb up
  1
   Thumb down
  2

  هنگامی که زنان رفتارهای مردان را تقلید کنند و بنا به تبلیغات فمینیسم به سوی استقلال از مرد و انجام شغل ها و کارهای مردانه مشغول شوند. کار و تحصیل و حضور تافراطی در جامعه استرس ها و روحیاتی را در زنان ایجاد می کند که منجر به بالا رفتن هورمون تستسترون که یک هورمون مردانه است در بدن زن می شود. علاوه بر خشن شدن ظاهر و روحیات زن و از بین رفتن روحیه مهربانی با عوارضی چون ریزش مو ، مو در آوردن سینه و بعضا خشن شدن صدا خود رانشان می دهد.
  همچنین بالارفتن هورمون تستسترون باعث می شود احتمال بدنیا آرودن نوزاد پسر بیشتر شود و تعادل جمعیتی بهم بخورد.
  خداوند بدن زن را طوری تنظیم کرده که با فشار و استرس زیاد به سمت بارداری برای نوزاد پسر مستعد می شود. مثل زمان جنگ ها که آمارها نشان می دهد تعداد موالید پسر افزایش می یابد تا نسل را برای دفاع و ادامه جنگ مهیا کند و تعداد مردانی را که در جنگ ها کشته می شوند جبران کند.
  مهمترین عامل افزایش تستسترون در بدن زن در جامعه امروز ایران افزایش اشتغال زنان در بیرون از خانه و غذاهای فست فود و آشپزی نکردن و فاصله گرفتن از غذاهای طبیعی است.
  تستسترون عورمون مردانه است و عامل ریزش موی مردان است که افزایش ان در بدن زن می تواند منجر به ریزش موی آنان نیز بشود.
  معمولا مردانی که طاسی سر دارند به لحاظ جنسی هم قوی تر از مردان دیگر هستند…

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

اخبار
خانه آرشیو چندرسانه‌ای فضای مجازی پیشخوان پرونده یادداشت تبلیغات درباره ما تماس با ما